Jak szybko pozbyć się zbędnego tłuszczu.

Odchudzanie się nie jest czymś co robi się z dnia na dzień. Jest to raczej długotrwały proces polegający na odpowiednim odżywianiu i zdrowym trybie życia. Są jednak momenty, kiedy zrzucenie kilku zbędnych kilogramów tłuszczu, w krótkim czasie, jest koniecznością. Może tak być, ponieważ zbliża się jakaś ważna impreza i musisz wcisnąć się w tą kupioną, przyciasną sukienkę lub koszulę. A może zbliża się lato i urlop chcesz spędzić nad morzem. Co by to nie było, kilka zbędnych kilogramów musi zniknąć jak najszybciej się da. Jeśli chcesz tego dokonać w sposób skuteczny i bezpieczny musisz zastosować się do tych 5 porad:

1. Zredukować spożywane kalorie – kilogram tłuszczu to około 7700 kalorii. Aby więc pozbyć się szybko jego nadmiaru należy ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Nie należy jednak robić tego zbyt drastycznie, najlepiej ograniczać się stopniowo. Dostarczanie organizmowi każdego dnia  około 500 kalorii mniej, niż potrzebuje, pozwoli spalić około pół kilograma tłuszczu w tydzień. Taka ilość powinna pozwolić szybko i bezpiecznie pozbyć się nadmiaru wagi.

2. Dbaj o mięśnie – kobiety bardzo często nastawiają się negatywnie do tematu ćwiczenia mięśni. Uważają, że skoro chcą się pozbyć zbędnych kilogramów to powinny unikać ich budowania. Nic bardziej mylnego. Mięśnie są bardzo ważnym elementem pozbywania się tłuszczu. Po pierwsze spalają wiele kalorii, podczas swojej pracy, a po drugie pozwalają lepiej regulować poziom insuliny w organiźmie, która jest odpowiedzialna za magazynowanie tłuszczu. Im jej poziom jest niższy, tym więcej energii jest pobierane z tłuszczu zalegającego nasze ciało. Regularne ćwiczenia są więc zalecane. Należy przy tym jednak pamiętać o odpowiednim odżywianiu. Należy spożywać więcej białka, aby mięśnie nie ulegały rozpadowi podczas wysiłku fizycznego. Nie martwcie się także, że będziecie wyglądać jak Schwarzenegger lub Hardkorowy Koksu. Aby urosnąć tak jak oni musielibyście jeść tyle co oni i ćwiczyć tyle co oni. Odrobina ćwiczeń siłowych poprawi tylko ogólny wygląd waszej sylwetki.

3. Pamiętaj o niezbędnych składnikach odżywczych – ograniczając znacząco ilość spożywanych kalorii możecie spowodować niedobór potrzebnych witamin i minerałów. Aby temu zapobiec powinniście jeść jak najmniej przetworzone produkty, oraz dodatkowo skorzystać z suplementów multiwitaminowych aby uzupełnić wszystkie braki. Dzięki temu wasz organizm pozostanie w lepszej kondycji i będziecie się cieszyć lepszym zdrowiem.

4. Odpowiednio się odżywiaj – aby wytrzymać na diecie i mieć siłę normalnie funkcjonować należy dostarczać organizmowi odpowiedniego paliwa. To co jemy ma dla nas kluczowe znaczenie. Głównym paliwem napędowym są węglowodany i tłuszcz. Z węglowodanami jest jest ten problem, że zwiększają poziom insuliny w naszym organizmie, co jak wspomniałem wcześniej, nie jest wskazane przy pozbywaniu się tłuszczu. Powinniśmy więc skupić się na spożywaniu większej ilości dobrych tłuszczy i białka, oraz odpowiednich węglowodanów. Więcej na ten temat możecie znaleźć w moim darmowym ebooku.

5. Przyśpiesz spalanie tłuszczu – gdy ograniczysz węglowodany, a twoja energia będzie pochodzić głównie z tłuszczy to możesz to wykorzystać do ich szybszego spalania. Gdy organizm się już do tego przyzwyczai można co kilka dni wyeliminować tłuszcze z diety, aby zmusić ciało do korzystania z tych, które już mamy w swoim organizmie. Jest to metoda mało znana i rzadko stosowana, ale bardzo skuteczna. Poza tym polecam stosowanie jeszcze innych trików przyspieszających spalanie tłuszczu.

Zastosowanie tych wszystkich 5 kroków pozwoli wam dość szybko pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Jeśli jednak chcecie zachować szczupłą sylwetkę przez cały czas powinniście stosować się do ogólnych zasad, czyli odpowiedniego odżywiania, odpowiedniego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Jeśli nie jesteście pewni jak to robić, to zachęcam do zapisania się na mój newsletter, w którym daję niezbędne informacje, które wam w tym pomogą.

*  Twój adres e-mail:

Co myślisz?

*

*  Twój adres e-mail: