Dlaczego warto wykonywać trening siłowy.

Trening siłowy jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Nie należy obawiać się, że stosując go urośniecie do takich rozmiarów, że przestaniecie się mieścić przez drzwi. Aby tak było musielibyście jeść tysiące kalorii i dodatkowo wspomagać się suplementami. Jeśli tego nie będziecie robić, to dzięki niemu poprawicie tylko swoją sylwetkę i ogólny stan zdrowia. Trening siłowy wpłynie pozytywnie na wiele obszarów waszego życia. Jeśli nie wierzycie to zobaczcie sami:

1. Spalicie więcej kalorii.

Zaletą treningu siłowego jest to, że nie tylko spala się kalorie podczas jego wykonywania, ale także długo po jego zakończeniu. Wszystko dzięki mięśniom, które są ćwiczone. Aby je utrzymać, nasze ciało musi zużyć więcej kalorii niż by to było w przypadku tłuszczu. Zwiększając masę mięśniową zwiększacie więc swój metabolizm i stajecie się skuteczniejsi w spalaniu kalorii.

2. Poprawicie ogólny stan swojego ciała.

Trening siłowy sprawi, że staniecie się silniejsi. To z kolei pomoże wam w codziennym życiu. Przyda się przy wchodzeniu po schodach, noszeniu zakupów, podnoszeniu dzieci i innych podobnych czynnościach. Dzięki regularnemu treningowi siłowemu poprawicie swoją elastyczność, równowagę i koordynację. Zredukujecie także ryzyko upadku o około 40% (według przeprowadzonych badań), co przydaje się szczególnie w zimie na oblodzonych chodnikach.

3. Pomożecie sercu.

Umiarkowany trening siłowy przyczynia się do obniżenia poziomu złego cholesterolu i zwiększenia tego dobrego. Może on także obniżyć ciśnienie krwi o 20%. Dzieje się tak ponieważ następuje lepszy obieg krwi w organizmie, która musi dostarczyć tlen do wszystkich ćwiczonych mięśni.

4. Wzmocnicie kości.

Trening siłowy, oprócz mięśni, wzmacnia także wasze kości. Dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększa się ich gęstość, co dodatkowo zmniejsza ryzyko osteoporozy.

5. Poprawicie sylwetkę.

Trening siłowy sprawia, że chodzimy bardziej wyprostowani. Dzięki temu wygląda się bardziej szczupło, poprawia się nasza pewność siebie i dla innych stajemy się bardziej atrakcyjni. Nasza sylwetka wygląda lepiej i nasze dobre samopoczucie zwiększa się.

6. Będziecie szczęśliwsi.

Udowodniono, że podczas wysiłku fizycznego w naszym ciele zwiększa się wytwarzanie endorfiny, zwanej “hormonem szczęścia”. Jest to więc bardzo dobry sposób na walkę ze stresem. Bardzo często uczucie zadowolenia i dobrego samopoczucia, po odbytym treningu, jest właśnie spowodowane wytworzeniem się tego hormonu podczas ćwiczeń.

Myślę, że te kilka powodów wystarczy aby jeszcze raz zastanowić się nad włączeniem treningu siłowego do waszego arsenału walki z nadwagą. Oprócz poprawy sylwetki wpłynie on także pozytywnie na całe wasze życie.

*  Twój adres e-mail:

Co myślisz?

*

*  Twój adres e-mail: